Podstrona: Witamy kolejną grupę Erasmusów / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Witamy kolejną grupę Erasmusów

2024-04-04 , red.  Monika Stanisz
Na Politechnice Rzeszowskiej powitaliśmy nową grupę studentów programu Erasmus i wymiany akademickiej ‘free movers’,

Na Politechnice Rzeszowskiej powitaliśmy nową grupę studentów programu Erasmus i wymiany akademickiej ‘free movers’. 48 studentów z krajów Unii Europejskiej, Ukrainy i Azji Centralnej rozpoczęło studia na Politechnice Rzeszowskiej w semestrze letnim 2023/2024.

Zasięg wymiany akademickiej

Dział Współpracy Międzynarodowej nawiązuje współpracę z nowymi uczelniami partnerskimi, zarówno z Unii Europejskiej, jak i z całego świata. W semestrze letnim 2023/2024 gościmy pierwszych studentów z uczelni „Angel Кanchev” University of Ruse, Bułgaria oraz University of Alicante, Hiszpania. Uruchomiona ścieżka ‘free mover’ w semestrze letnim  roku akademickiego 2022/2023 cieszy się co raz większą popularnością wśród studentów z Kazachstanu i Uzbekistanu. W tym roku akademickim studia na Politechnice Rzeszowskiej w ramach tej ścieżki zrealizuje 31 studentów. Cieszymy się, że zainteresowanie wymianą akademicką na naszej uczelni stale wzrasta.

Welcome Day

Studentów przywitali prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej mgr Edyta Ptaszek oraz koordynator Erasmusów studentów przyjeżdżających mgr Monika Stanisz. Erasmusi otrzymali niezbędne informacje dotyczące organizacji kształcenia, zakwaterowania oraz kontaktu z koordynatorami wydziałowymi. Swoją działalność przedstawił również Regionalny Punkt Informacyjny Europejskiej Sieci Eurodesk działający od lutego br. na PRz. W ramach Welcome Day studenci mogli bezpłatnie skorzystać z wejścia do parku trampolin.