Podstrona: Umowa o współpracy z Liugong Dressta Machinery Sp. z.o.o. / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Umowa o współpracy z Liugong Dressta Machinery Sp. z.o.o.

2019-09-25
Umowa o współpracy z Liugong Dressta Machinery Sp. z.o.o.

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę o współpracy z firmą Liugong Dressta Machinery Sp. z o.o. Umowa promuje wymianę doświadczenia i współdziałanie ośrodków nauki i biznesu.

Celem podpisanej umowy jest pełne wykorzystania posiadanych możliwości i doświadczenia, które umożliwi optymalne współdziałanie ośrodków nauki i biznesu. Strony zobowiązują się współpracować w szczególności w zakresie:

1/ Prowadzenia badań naukowych

2/ Prac badawczo-rozwojowych

3/ Szkoleń

4/ Praktyk i staży studenckich w Stalowej Woli oraz innych spółkach i zakładach należących do Grupy Kapitałowej Liugong, w tym w Chinach.

5/ Kształcenia wysoko wykwalifikowanych kadr przez Politechnikę Rzeszowską dla potrzeb Liugong Dressta Machinery.

6/ Wzajemnego udostępniania aparatury i urządzeń oraz możliwości realizacji zajęć dydaktycznych w laboratoriach  i pracowniach firmy Liugong Dressta.

7/ Wsparcia finansowego poprzez ufundowanie stypendiów dla studentów.

W ramach podpisanej umowy strony zobowiązują się do podjęcia współpracy w zakresie prowadzenia badań naukowych oraz prac badawczo-rozwojowych.

Zapoczątkowanie współpracy Politechniki Rzeszowskiej z chińskim partnerem nastąpiło już w roku 2014, kiedy to w Stalowej Woli podpisano pierwszą umowę. Liugong Dressta Machinery Sp. z o.o. jest producentem ciężkiego sprzętu budowlanego i potężnych maszyn do najcięższych zastosowań, m.in. ładowarek kopalnianych, spycharek czy układarek rur.