Podstrona: Udział studentów WZ w projekcie Meet AS – Aviation Safety / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Udział studentów WZ w projekcie Meet AS – Aviation Safety

2020-11-06 , red.  Anna Worosz
Udział studentów WZ w projekcie Meet AS – Aviation Safety

Studenci Wydziału Zarządzania kierunków logistyka i bezpieczeństwo wewnętrzne uczestniczyli w pierwszym spotkaniu online projektu Meet AS – Aviation Safety pt. „Bezpieczeństwo materiałów niebezpiecznych w transporcie lotniczym”. Studenci w ramach tego projektu planują kolejne spotkanie online już 9 listopada, którego problematyka będzie dotyczyć roli dyżurnego operacyjnego Portu Lotniczego w aspekcie bezpieczeństwa w ruchu lotniczym.

Meet AS – Aviation Safety jest przedsięwzięciem realizowanym przez studentów zrzeszonych w Kole Naukowym Bezpieczeństwa Lotniczego „Eskadra” działającym przy Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Polega ono na organizacji otwartych spotkań online ze specjalistami i praktykami branży lotniczej. Celem wydarzenia jest zapoznanie oraz przybliżenie studentom naszej uczelni praktycznej wiedzy z sektora lotnictwa cywilnego. Projekt Meet AS przewiduje realizację cyklicznych spotkań z ekspertami.

Podczas pierwszego Meet AS prelegentem był starszy inspektor Cargo, który wygłosił ciekawy wykład oraz odpowiedział na pytania studentów. Tematem przewodnim pierwszego spotkania było „Bezpieczeństwo materiałów niebezpiecznych w transporcie lotniczym”.

Wydarzenie wsparł oraz gościnnie w nim uczestniczył prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorz Ostasz.

Więcej informacji na temat działalności Koła Naukowego Bezpieczeństwa Lotniczego „Eskadra” i kolejnych spotkań w ramach projektu można znaleźć na stronie: https://eskadra.prz.edu.pl/.