Podstrona: Tłumy studentów podczas seminarium „Symulacja w nauce i przemyśle” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Tłumy studentów podczas seminarium „Symulacja w nauce i przemyśle”

2019-04-01
Tłumy studentów podczas seminarium „Symulacja w nauce i przemyśle”

Wykorzystaniu środowiska obliczeniowego ANSYS w procesie projektowania urządzeń i konstrukcji związanych z inżynierią medyczną, przemysłem samochodowym i lotniczym poświęcone było seminarium pt. „Symulacja w nauce i przemyśle”. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem pracowników i studentów Politechniki Rzeszowskiej.

Organizatorami seminarium była Katedra Konstrukcji Maszyn Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz Katedra Fizyki i Inżynierii Medycznej Wydziały Matematyki i Fizyki Stosowanej.

Środowisko obliczeniowe ANSYS pozwala na prowadzenie zaawansowanych symulacji i analiz numerycznych z wykorzystaniem MES w wielu dziedzinach techniki z uwzględnieniem szeroko pojętej mechaniki, mechaniki płynów, zagadnień elektrotechniki i elektroniki, wymiany ciepła oraz optoelektroniki.

Seminarium prowadzili pracownicy firmy MESco, która jest wiodącym dystrybutorem wymienionego oprogramowania w Polsce. W trakcie seminarium przedstawiono obszary zastosowań oprogramowania Ansys. Omówiono również fazy wykorzystania tego środowiska w zakresie symulacji i analiz w procesie powstawania gotowego produktu.

Omówiono także dotychczasową współpracę Politechniki Rzeszowskiej i firmy MESco w zakresie promocji, dostępności programu ANSYS i wsparcia w zakresie materiałów szkoleniowych dla pracowników i studentów Politechniki Rzeszowskiej.

Firma MESco jest dostarczycielem programu ANSYS dla PRz, ponadto w ramach podpisanej w 2018 roku umowy partnerskiej, uczelnia korzysta z dodatkowego pakietu licencji programu ANSYS zawierającego licencje dydaktyczne i naukowe.

Pod adresem https://ansys.prz.edu.pl/ znajduje się witryna zawierająca bieżące informacje dotyczące możliwości wykorzystania środowiska obliczeniowego ANSYS na Politechnice Rzeszowskiej.