Podstrona: Sukces Działu Współpracy Międzynarodowej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Sukces Działu Współpracy Międzynarodowej

2017-07-21 , red.  Artur Polakiewicz
Sukces Działu Współpracy Międzynarodowej

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ zatwierdziła do realizacji wniosek z akcji 1 „Mobilność studentów i pracowników uczelni – współpraca z krajami partnerskimi” (konkurs KA107-2017). Projekt został przygotowany przez pracowników Działu Współpracy Międzynarodowej. Ocena jakościowa wniosku to ponad 90%, a uzyskana dla 22 osób dotacja – 47 405 EUR. Współpraca dotyczy Politechniki Rzeszowskiej i uczelni z Kazachstanu (Taraz State University), Uzbekistanu (Andijon Mashinasozlik Instituti) oraz Ukrainy (Ukraiński Uniwersytet Transportu w Kijowie, National Aviation University w Kijowie).

Korzyści płynące z realizacji projektu to m.in. umiędzynarodowienie szkolnictwa wyższego, tworzenie międzynarodowych grup badawczych i wzmacnianie potencjału naukowego uczelni przez zatrudnianie naukowców o uznanym dorobku naukowym spoza kraju.

Przypomnijmy, że w 2015 r. DWM w ramach programu ERASMUS+ realizował projekt z partnerami z Ukrainy (Politechnika Lwowska , Narodowy Uniwersytet Techniczny Ukrainy Politechnika Kijowska). Rok później pozytywną ocenę Agencji uzyskał wniosek na finasowanie wizyt i wymian w ramach współpracy z partnerami z Ukrainy, Gruzji (Georgian Technical University w Tbilisi) i Brazylii (Universidade Federal de Ouro Preto).

Zachęcamy do obserwowania strony Działu Współpracy Międzynarodowej, na której można znaleźć bieżące informacje.

MMG, MŚ