Podstrona: Stypendia MEiN dla studentów PRz / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Stypendia MEiN dla studentów PRz

2023-04-19 , red.  Anna Worosz
Stypendyści z władzami uczelni i wydziałów,

Pięciu studentów z Politechniki Rzeszowskiej znalazło się wśród wyróżnionych za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe na rok akademicki 2022/2023. Stypendium jest wypłacane jednorazowo, a jego wysokość wynosi 17 000 zł.

Stypendyści

Do Ministerstwa Edukacji i Nauki wpłynęło 1104 wnioski z całej Polski. Były one oceniane przez zespół 47 ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki i sztuki. Stypendium otrzymało 414 najlepszych studentów reprezentujących niemal wszystkie dyscypliny naukowe i artystyczne. Wśród nich znalazło się pięć osób z Politechniki Rzeszowskiej. Są to:

Zasady przyznawania stypendiów

Prezydium zespołu uchwaliło wytyczne dla zespołu doradczego w sprawie oceny wniosków o przyznanie stypendiów MEiN dla studentów złożonych w roku akademickim 2022/2023. Przy przyznawaniu stypendiów obowiązywała zasada równego traktowania dyscyplin naukowych i artystycznych. W danej dyscyplinie naukowej lub artystycznej przyznano nie więcej niż 18 stypendiów. W przypadku przyznania w danej dyscyplinie mniej niż 18 stypendiów zastosowania dziedzinowego mechanizmu wyrównawczego, w ramach którego stypendium mogło być przyznane studentom reprezentującym inne dyscypliny naukowe lub artystyczne zaliczane do tej samej dziedziny nauk, a w przypadku dziedziny nauki teologiczne – studentom reprezentującym dziedzinę nauk humanistycznych lub społecznych, według proporcjonalnego podziału. W przypadku wniosków zawierających osiągnięcia sportowe podjęto decyzję o przyznaniu nie więcej niż 36 stypendiów.