Podstrona: Studentka Wydziału Chemicznego ze stypendium od Lotto na 100-lecie niepodległości / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2018-12-12

Gabriela Gąsior studentka studiów II stopnia Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej na kierunku technologia chemiczna została stypendystką programu stypendialnego "100 na 100" im. H. Konopackiej i I. Matuszewskiego. Oceniane były nie tylko wyniki w nauce, ale również rozwijane pasje i zaangażowanie społeczne.

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Fundacja LOTTO i Totalizator Sportowy uhonorowali stu wyjątkowo uzdolnionych studentów. Aby otrzymać stypendium trzeba było się wykazać dobrymi wynikami w nauce, realizować swoje pasje w dodatkowych obszarach, podejmować działania na rzecz wzmacniania postaw obywatelskich wraz z zaangażowaniem się w misje obywatelskie. Laureaci konkursu otrzymują roczne stypendium, które może być wykorzystane na dalszy rozwój i pogłębianie wiedzy.

- Uzyskane stypendium przeznaczę na pewno na naukę języków, bo to zawsze była moja pięta Achillesa. Z pewnością będzie mi też łatwiej opłacić uczestnictwo w konferencjach i szkoleniach z branży chemicznej – mówi Gabriela Gąsior.

Oficjalne wręczenie stypendiów odbyło się 10 grudnia 2018 r. w Warszawie w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Do programu zgłoszonych zostało łącznie 1815 wniosków.