Podstrona: Studenci WBMiL na zawodach w Brukseli / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studenci WBMiL na zawodach w Brukseli

2022-12-21 , red.  Roman Wdowik, Anna Worosz
Uczestnicy wydarzenia,

Damian Dul, Mateusz Habuda i Mateusz Majkut, studenci kierunku mechanika i budowa maszyn na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa, wzięli udział w zawodach dotyczących programowania obrabiarek CNC w siedzibie firmy Haas Automation w Brukseli. Organizatorem zawodów była amerykańska organizacja projectmfg.com przy współudziale firmy Haas Automation, wiodącego producenta maszyn CNC w Stanach Zjednoczonych.

W zawodach brali również udział uczniowie i studenci z europejskich uczelni i szkół. Zadaniem uczestników było opracowanie technologii obróbki części na obrabiarki wieloosiowe sterowane numerycznie za pomocą oprogramowania CAD/CAM oraz samodzielne zrealizowanie obróbki części na maszynach. Przed wyjazdem na zawody studenci Politechniki Rzeszowskiej szkolili się z zakresu obsługi kilku programów CAD/CAM oraz maszyn CNC w laboratoriach Katedry Technologii Maszyn i Inżynierii Produkcji oraz Katedry Technik Wytwarzania i Automatyzacji na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa.

Udział w  tym wydarzeniu był okazją do poszerzenia umiejętności w zakresie praktycznego wykorzystania wiedzy z projektowania procesów  technologicznych oraz zdobywania międzynarodowego doświadczenia przez studentów, a także rywalizacji z zespołami z innych krajów w obszarze nowoczesnych technologii. Udział naszych studentów w zawodach został dofinansowany przez firmę Haas oraz Ministerstwo Obrony USA.