Podstrona: Studenci Politechniki Rzeszowskiej zdobyli złoty medal podczas Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2020-10-28 , red.  Marta Jagiełowicz
kategoria: Sport

Zawodniczki Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i zawodnicy Politechniki Rzeszowskiej wygrali Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym, które odbywały się 26–27 października br. na naszej uczelni.

W Akademickich Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym udział wzięło dwanaście żeńskich zespołów i piętnaście męskich. Niestety pandemia koronawirusa sprawiła, że kilka drużyn odwołało swój przyjazd. W finale turnieju mężczyzn drużyna Politechniki Rzeszowskiej, w skład której weszli studenci Wydziału Zarządzania Piotr Chodorski, Robert Floras, Daniel Lis, Michał Majcher, Rafał Tatarczuch, pokonała 3:1 ubiegłorocznych zwycięzców z Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. W starciu o brązowy medal drużyna Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy takim samym wynikiem pokonała Uniwersytet Zielonogórski.

Z kolei w finale turnieju pań Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie pokonała Uniwersytet Warszawski 3:1, a w spotkaniu o brązowy medal Uniwersytet Śląski w Katowicach po zaciętym meczu pokonał ekipę Uniwersytetu Gdańskiego 3:2.

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym był Klub Uczelniany AZS Politechniki Rzeszowskiej. Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Impreza dofinansowana była ze środków Ministerstwa Sportu. Imprezie partnerowały Miasto Rzeszów – stolica innowacji oraz Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza.