Podstrona: Spotkanie z przedstawicielami firmy LOT Crew / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Spotkanie z przedstawicielami firmy LOT Crew

2019-03-13
Spotkanie z przedstawicielami firmy LOT Crew

O zasadach rekrutacji w lotnictwie dla personelu pokładowego i latającego mówili studentom specjalności pilotaż na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa przedstawiciele firmy LOT Crew.  Spotkanie zorganizował Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej.

LOT Crew specjalizuje się w wielostopniowej rekrutacji personelu latającego i pokładowego. Spółka wraz z LOT Cabin Crew i LOT Team należy do grupy kapitałowej LOT. Jej celem jest prowadzenie procesów rekrutacyjnych, które pozwalają na uzupełnienie załogi najlepszymi kandydatami - ludźmi nastawionymi na współpracę, zaangażowanymi i dbającymi o jak największy komfort pasażerów.

Z przedstawicielami firmy spotkał się rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusz Markowski. Ze studentami rozmawiał kpt. Jerzy Makula, wielokrotny mistrz świata w akrobacji szybowcowej i pilot PLL LOT. Kpt. Makula szczegółowo przedstawił aspekty związane z procesem rekrutacji, kwestie finansowe oraz perspektywy rozwoju w ramach przyjętej struktury spółki.