Podstrona: Maraton innowacji Science Challenge Day / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Maraton innowacji Science Challenge Day

2018-10-24
Maraton innowacji Science Challenge Day

Science Challenge Day to całodniowy maraton innowacji, który odbędzie się już 27 października na terenie Politechniki Wrocławskiej.

Jest to szansa dla naukowców, ekostartupów, studentów, zespołów i osób zaangażowanych w ochronę środowiska na przedstawienie własnych pomysłów, sprawdzenie ich potencjału biznesowego, a nawet na rozwój własnego biznesu. Prezentacje pomysłów będą odbywały się w 6 kategoriach:

• REdesign: rozwój nowych materiałów mających potencjał do zastąpienia plastiku;
  • REinvent: technologie i procesy skracające czas biodegradacji;
  • REcycle: technologie i procesy recyklingu;
  • REduce: zwiększenie efektywności procesów produkcyjnych, zmniejszenie ilości użytego plastiku/ odzyskiwanie odpadów produkcyjnych;
  • REuse: wykorzystanie składników odnawialnych/ naturalnych w produkcji plastiku;
  • REthink: rozwiązania podnoszące społeczną świadomość znaczenia redukcji/ eliminacji plastiku z ekosystemu.

Aby uczestniczyć w wydarzeniu, wystarczy zarejestrować swój pomysł na www.sciencechallengeday.eu.

Regulamin wydarzenia znajdziecie tutaj

Najwyżej oceniony projekt weźmie udział w procesie preakceleracji o wartości 10 000 Euro w ramach SciTech Fund. Nagroda ta to szansa na dalszy rozwój projektu i założenie własnego biznesu.

Grupa SciTech – organizator wydarzenia - dotychczas koncentrowała się na inwestycjach w takie obszary jak odnawialne źródła energii (SAULE Technologies), medTech (SensDx), nanotechnologia (Nanopure), IT (Edge One Solutions) i edTech (eduLAB). Problem plastiku to kolejne wyzwanie, w rozwiązanie którego Grupa postanowiła aktywnie się włączyć.