Podstrona: PRz Racing wygrało zawody w Czechach! / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

PRz Racing wygrało zawody w Czechach!

2023-08-17 , red.  Marta Jagiełowicz
PRz Racing,

Pasją, determinacją i ciężką pracą zmienili marzenia w rzeczywistość. Całotygodniowa praca PRz Racing i solidne wyniki zdobyte w poszczególnych konkurencjach zawodów Formuła Student Czech Republic przełożyły się na 1. miejsce w klasyfikacji generalnej bolidów spalinowych, dając studentom Politechniki Rzeszowskiej zwycięstwo w oficjalnych zawodach Formuła Student!

Na to osiągnięcie pracowało ponad 120 osób. Nieustający trud, godziny spędzone na warsztacie, wspólne spotkania, zarwane noce, liczne wyrzeczenia. To wszystko poświęcili studenci, aby sięgnąć po marzenia. „Niezliczone godziny ciężkiej pracy, pot i nerwy, stres i pytania, czy nasze starania przyniosą oczekiwane rezultaty – towarzyszyły nam na każdym etapie. Ale wreszcie nadeszła ta chwila, kiedy dumni stajemy na najwyższym stopniu podium. Wtedy wiemy, że to było warto! Każdy wysiłek, każda chwila zaangażowania, niesiony duchem współpracy i pasji – to wszystko stało się rzeczywistością” – możemy przeczytać w mediach społecznościowych zespołu. Warto podkreślić, że zwycięstwo jest drugą w historii wygraną zespołu z Polski na oficjalnych zawodach Formuła Student, wcześniej tylko raz udało się zwyciężyć zespołowi z Wrocławia.

Na torze Autodrom Most PRz Racing rywalizował z przedstawicielami uczelni z całego świata, m.in. z Tajwanu i Kanady. W zawodach wzięło udział 15 zespołów z bolidami spalinowymi i hybrydowymi oraz 36 ekip z bolidami elektrycznymi.

Formuła zawodów

Zawody Formuła Student polegały na udziale w trzech konkurencjach statycznych oraz czterech dynamicznych. Uczestnicy musieli obronić swój inżynierski projekt bolidu oraz pomysł na start-up. Bolid musiał być na tyle wytrzymały, by przejechać 22-kilometrowy wyścig główny.

Po raz pierwszy w historii zespołu PRz Racing zakwalifikowało się do finałów Engineering design. Po prezentacji rozwiązań użytych w bolidzie zespół zajął 4. miejsce wśród projektów inżynierskich z całego świata. PRz Racing było mocnym rywalem dla innych zespołów nie tylko w tej konkurencji.

W wyścigu głównym endurance bolid PMT-05 był nie do pokonania. Bezawaryjna konstrukcja ukończyła wyścig ze znakomitym czasem, co pozwoliło na zdobycie 1. miejsca w tej konkurencji. Tak jak zapowiadali studenci podczas czerwcowej premiery konstrukcji, bolid PMT-05 to najbardziej konkurencyjny i najbardziej dopracowany bolid w historii zespołu.

Podsumowanie wyników

1. miejsce Endurance

4. miejsce Acceleration

5. miejsce SkidPad