Podstrona: PRz Racing na podium zawodów Formuła Student! / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

PRz Racing na podium zawodów Formuła Student!

2023-07-20 , red.  Marta Jagiełowicz
kategoria: Wydarzenia
PRz Racing z najnowszą konstrukcją bolidem PMT-05,

Studenckie koło naukowe PRz Racing z Politechniki Rzeszowskiej brało udział w prestiżowych międzynarodowych zawodach Formula Student Netherlands na torze TT Circuit Assen. W zawodach składających się z 8 konkurencji zespół zdobył bardzo wysokie 2. miejsce w konkurencji Autocross oraz 3. miejsce w konkurencji Acceleration, po raz kolejny udowadniając znakomite przygotowanie do sezonu. PRz Racing z zawrotną prędkością pokonał 45 drużyn z całego świata.

Na zawodach nie tylko liczy się szybkość i wytrzymałość bolidu, ale także wiedza i umiejętności inżynierskie sprawdzane podczas konkurencji statycznych. Znakomite przygotowanie zespołu miało przełożenie na wysokie wyniki z poszczególnych konkurencji. 4. miejsce w klasyfikacji generalnej umocniły zespół w czołówce najlepszych zespołów Formuły Student.

W konkurencji Cost & Manufacturing Event zespół zajął 4. miejsce, co potwierdza wysoką jakość i efektywność procesów produkcyjnych. Rozwiązania i umiejętności techniczne PRz Racing zostały docenione w Engineering Design Event – 6. miejsce dowodzi, że konstrukcje zespołu są zarówno innowacyjne, jak i praktyczne, a 5. miejsce w konkurencji Business Plan Presentation Event świadczy  o zdolności do przekonywania i prezentowania wizji zespołu. W dziedzinie osiągów pojazdu PRz Racing również odniósł sukces. W kategorii Skid Pad zespół zajął 4. miejsce, co dowodzi o doskonałej kontroli bolidu w zakrętach. Szybkość przyspieszania również została doceniona – 3. miejsce w konkurencji Acceleration.

W trudnej i wymagającej konkurencji Autocross PRz Racing zdobył 2. miejsce. Bolid doskonale radził sobie na torze, potwierdzając, że zespół może konkurować z najlepszymi drużynami świata podczas dynamicznych wyścigów. Nie tylko szybkość, ale także wytrzymałość była oceniana – w konkurencji Endurance zespół zdobył 6. miejsce. To doskonały wynik, biorąc pod uwagę trudności, z jakimi studenci musieli się zmierzyć na długotrwałym torze wyścigowym.

PRz Racing dopiero rozpoczyna swój sezon wyścigowy i na kolejnych zawodach z pewnością namiesza w czołówce. Przed studentami i bolidem PMT-05 jeszcze dwie edycje zawodów.