Podstrona: „POŁONINY” wystąpią na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „GODEL 2019” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

„POŁONINY” wystąpią na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „GODEL 2019”

2019-06-14
„POŁONINY” wystąpią na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „GODEL 2019”

Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej "POŁONINY" w dniach 15 i 16 czerwca br. wystąpi na Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „GODEL 2019”. Zespół zaprezentuje piękne tańce regionalne połączone z dynamiczną muzyką i barwnymi strojami na scenach Puław, Baranowa, Janowca  i Wojciechowa.

Podczas festiwalu wystąpią:

• Zespoły polskie:

Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny”,

Zespół Pieśni i Tańca „Sokołowianie”,

Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” z Puław,

Zespół Pieśni i Tańca „Morawica”,

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”.

• Zespoły zagraniczne:

Zespół Pieśni i Tańca „Molodist" z Ukrainy,

Zespół Folklorystyczny „Kralicki” z Ukrainy,

Zespół Folklorystyczny z „Kolibry” Nieświeża z Białorusi,

Zespół Pieśni i Tańca „Wesołe Huculęta” z Kałuszy na Ukrainie.

Festiwal organizowany jest pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.