Podstrona: Nowoczesny sprzęt spawalniczy od międzynarodowego koncernu / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Nowoczesny sprzęt spawalniczy od międzynarodowego koncernu

2018-11-28
Nowoczesny sprzęt spawalniczy od międzynarodowego koncernu

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę o współpracy z  międzynarodowym koncernem Lincoln Electric Bester Sp. z o.o. W jej ramach Wydział Mechaniczno-Technologiczny w Stalowej Woli otrzymał bezpłatnie nowoczesne urządzenia spawalnicze do prowadzenia prac badawczych i naukowych.

Umowę o współpracy podpisali prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej oraz Dariusz Baluch, sales development director Eastern Europe Lincoln Electric Bester Sp. z o.o.

W ramach współpracy Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli otrzymał bezpłatnie nowoczesne urządzenie spawalnicze do prowadzenia prac badawczych i naukowych oraz materiały spawalnicze. Uczelnia będzie korzystała z urządzeń i materiałów spawalniczych dostarczanych na cele badawcze i naukowe przez firmę Lincoln.

- Bardzo się cieszę, że światowa firma o wyjątkowych tradycjach przekazuje nam ten sprzęt. Młodym ludziom, którzy studiują w Stalowej Woli, mogę powiedzieć, że będą mogli pracować na najlepszym sprzęcie spawalniczym i uczyć się jego obsługi. Rynek pracy czeka na Was z otwartymi rękami, szczególnie jeśli chodzi o Stalową Wolę. Jest to niemal zagłębie spawalnicze, więc ta specjalność jest ze wszech miar potrzebna – mówił podczas podpisania umowy rektor prof. Tadeusz Markowski.

Politechnika Rzeszowska wzbogaciła zaplecze sprzętowe  o zestaw spawalniczy z akcesoriami do spawania różnymi metodami. Dodatkowo w fabryce firmy w Bielawie studenci Politechniki Rzeszowskiej będą mieli możliwość odbywania staży.

- Bardzo się cieszymy, że możemy przekazać sprzęt i nasze materiały dla uczelni. Współpraca z sektorem edukacji stanowi tradycję naszego przedsiębiorstwa. W Stanach Zjednoczonych skąd wywodzi się nasza firma takie programy są powszechne. W tym roku chcemy w Polsce udostępnić studentom i wyższym uczelniom możliwość współpracy z nami, przekazać nieodpłatnie sprzęt do kształcenia przyszłych kadr spawalniczych. Praktykę zawodową, którą zazwyczaj nabywa się gdy ktoś zaczyna pracę, można będzie nabyć tutaj w uczelni – mówił Dariusz Baluch.