Podstrona: Nadzwyczajny Zjazd Delegatów IAESTE na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Nadzwyczajny Zjazd Delegatów IAESTE na Politechnice Rzeszowskiej

2017-12-05
Nadzwyczajny Zjazd Delegatów IAESTE na Politechnice Rzeszowskiej

W ubiegły weekend 1-3 grudnia na Politechnice Rzeszowskiej odbył się Nadzwyczajny Zjazd Delegatów IAESTE Polska. Rzeszowski oddział IAESTE gościł członków stowarzyszenia na konferencji, podczas której zostały wybrane nowe władze Ogólnopolskiego Zarządu IAESTE. Członkiem Zarządu IAESTE Polska na najbliższą kadencję została - Karolina Macek, studentka matematyki - zastosowania matematyki w ekonomii Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej, prezes Komitetu Lokalnego IAESTE przy Politechnice Rzeszowskiej, a Renatę Ziębę, absolwentkę budownictwa PRz wybrano do Komitetu Doradczego IAESTE Polska.

W trakcie konferencji tytuł Członka Honorowego IAESTE Polska otrzymał dr hab. inż. Jerzy Potencki, prof. PRz kierownik Katedry Systemów Elektronicznych i Telekomunikacyjnych - założyciel oraz wieloletni działacz na rzecz IAESTE Rzeszów.

W tym roku dzięki zaangażowaniu całego Komitetu wyjechało na praktyki 9 osób oraz przyjechało 14 studentów z zagranicy. W ramach codziennej pracy na rzecz stowarzyszenia IAESTE stawia na rozwój umiejętności miękkich swoich członków, poznawanie tajników działalności PRowej i HRowej, współpracę z firmami i przedsiębiorstwami, mentoringiem nad zagranicznymi praktykantami przyjeżdżającymi do Polski oraz lokalnymi projektami studenckimi na uczelniach technicznych w całej Polsce.

Stowarzyszenie IAESTE - The International Association for the Exchange of Students for Technical Experience działające przy Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza przez ponad 40 lat, jest największą organizacją studencką w województwie. W ramach wolontariatu prowadzi program praktyk zagranicznych o profilu technicznym. Dzięki działalności jej członków z roku na rok coraz większa liczba studentów ma możliwość odbycia staży zawodowych w największych firmach na całym świecie. Szeroka gama współpracujących z nami firm pozwala trafić w gusta i oczekiwania studentów, oferując im wysokiej jakości staże za które dostają należyte wynagrodzenie.