Podstrona: Międzynarodowy konkurs dla studentów „International Student Contest on Wirelessly Connected IoT” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2020-07-20

Tematyka konkursu obejmuje Internet Rzeczy (IoT) - zarówno pod kątem technologii jak i jej zastosowań, w szczególności w zakresie bezpieczeństwa i zachowania poufności/prywatności informacji.

Konkurs skierowany jest do studentów i absolwentów (do roku od egzaminu dyplomowego), a jego głównym celem jest znalezienie i promowanie rozwiązań, które mogą być istotne dla zapewnienia lub zwiększenia bezpieczeństwa, niezawodności i prywatności w systemach IoT, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które wykorzystują, ulepszają lub stosują technologie bezprzewodowe w praktycznych scenariuszach, tj. m.in. w służbie zdrowia, urządzeniach gospodarstwa domowego, inteligentnych miastach, pojazdach, budynkach lub maszynach współpracujących w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym.

Konkurs organizowany jest przez europejskie konsorcjum projektu SCOTT - Secure Connected Trustable Things (www.scott-project.eu), który jest realizowany przez 57 partnerów z 12 krajów w tym z Polski m.in. przez Politechnikę Gdańską. Przygotowanie konkursu koordynowane jest przez przedstawicieli z Virtual Vehicle Research GmbH z Austrii (koordynator projektu SCOTT), Politechnikę Gdańską, Uniwersytet w Oslo i Fundację Interizon. Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Pomorskiego.

Termin na nadsyłanie zgłoszeń to 24.07.2020 r. Szczegóły pod linkiem: www.scottproject.eu/studentcontest/.