Podstrona: Kolejne sukcesy naszych skoczków do wody / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Kolejne sukcesy naszych skoczków do wody

2018-02-07
Kolejne sukcesy naszych skoczków do wody

Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek, studenci Politechniki Rzeszowskiej, dzięki zdobytym punktom w Zimowych Mistrzostwach Polski w skokach do wody zakwalifikowali się do najbardziej prestiżowych europejskich i międzynarodowych zawodów.

Skoczkowie do wody otworzyli sezon zmagań sportowych Zimowymi Mistrzostwami Polski w skokach do wody, które od 2 do 4 lutego br. odbywały się na Termach Maltańskich w Poznaniu.

Wśród startujących zawodników znaleźli się rzeszowscy seniorzy, zawodnicy sekcji skoków do wody ZKS Stal Rzeszów: Andrzej Rzeszutek, student Wydziału Zarządzania i Kacper Lesiak, student Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa, którzy reprezentowali Politechnikę Rzeszowską na ostatniej Letniej Uniwersjadzie w Tajpej.

Nasi skoczkowie do wody wzięli udział w trzech konkurencjach: indywidualnych skokach do wody z 3 metrów i 1 metra oraz skokach synchronicznych z 3 metrów (w parach). W tych konkurencjach zwyciężył Andrzej Rzeszutek, prowadząc przewagą punktową nad Kacprem Lesiakiem.

- Naszym celem na Mistrzostwach Polski było spełnienie minimów punktowych umożliwiających udział w Mistrzostwach Europy i Pucharze Świata -  mówi Andrzej Rzeszutek.

Uzyskany wynik i wypełnienie minimów punktowych pozwala w najbliższym sezonie na starty w najbardziej prestiżowych zawodach w Europie i na świecie.

Gratulujemy.