Podstrona: Jesienna edycja "Wampiriady" w Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Jesienna edycja "Wampiriady" w Politechnice Rzeszowskiej

2018-10-09
Jesienna edycja

Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej po raz siódmy przyłączył się do ogólnopolskiej akcji honorowego krwiodawstwa Wampiriada. 8 października przed rzeszowskim kinem Helios w bazie potencjalnych dawców szpiku zarejestrowały się 72 osoby, a 43 oddały krew.

Wampiriada ma na celu rozpowszechnianie idei honorowego dawstwa krwi i szpiku kostnego. Jest również promocją idei dobroczynności i zdrowego trybu życia.

- To bardzo dobry sposób aktywności jeśli lubi się pomagać innym. Sama systematycznie oddaje krew, ponieważ wiem, że może jakaś osoba jej potrzebować - mówi Patrycja Słuja, współorganizatorka Wampirady z ramienia Samorządu Studenckiego PRz.

W tej edycji krew będzie można również oddać 16 października w budynku A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Rejtana, a i 23 października na kampusie Uniwersytetu na Zalesiu - budynek D1.

Organizatorem Wampiriady w Rzeszowie jest Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej, kino Helios, Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Wydarzenie patronatem objął rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusz Markowski.

Pierwsza "Wampiriada" odbyła się w 2000 r. w Krakowie i została zorganizowana przez Przemysława Miłonia na Politechnice Krakowskiej. Z czasem akcja cieszyła się coraz większą popularnością. Od tego momentu akcja odbywa się regularnie zazwyczaj dwa razy do roku we wszystkich większych ośrodkach akademickich w Polsce.