Podstrona: IV Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego we wspinaczce sportowej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

IV Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego we wspinaczce sportowej

2017-10-19
kategoria: Wydarzenia, Sport
IV Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego we wspinaczce sportowej

21 października odbędą się IV Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego we wspinaczce sportowej.

Zawodnicy rywalizować będą w dwóch kategoriach. Pierwsza to wspinanie na trudność, które odbędzie się na ściance wspinaczkowej Politechniki Rzeszowskiej. Druga kategoria to wspinanie na czas, które będzie miało miejsce na ściance wspinaczkowej CSiR Uniwersytetu Rzeszowskiego.

- Chcemy wypromować ten niszowy sport.  Dla studentów, którzy wezmą udział w mistrzostwach zapewniamy cały sprzęt, oprócz butów – zachęca Karol Kadyjewski, opiekun sekcji wspinaczkowej Politechniki Rzeszowskiej.

Oprócz studentów z Podkarpacia, w zawodach będą mogli wziąć udział wszyscy adepci wspinaczki, w ramach kategorii „open” niezrzeszeni w AZS-ach.

Dziś (19.10) ostatni dzień zapisów. Tutaj można wypełnić formularz. Więcej szczegółów na stronie.

Warto dodać, że od trzech lat reprezentacja sekcji wspinaczkowej Politechniki Rzeszowskiej wygrywa Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego i mimo skromnego zaplecza treningowego zajmuje także wysokie noty w Akademickich Mistrzostwach Polski w tej dyscyplinie sportowej.