Podstrona: Inicjatywy Samorządu Studenckiego wspierające proces rekrutacji / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Inicjatywy Samorządu Studenckiego wspierające proces rekrutacji

2020-06-22
Inicjatywy Samorządu Studenckiego wspierające proces rekrutacji

Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej we współpracy z Działem Promocji, Karier i Rozwoju podjął działania, by ułatwić wszystkim zainteresowanym kształceniem na Politechnice Rzeszowskiej dostęp do informacji o procesie rekrutacji.

W portalu Facebook została uruchomiona grupa „Politechnika Rzeszowska - kandydaci na studia”, za pośrednictwem której przyszli studenci otrzymują odpowiedzi na wszelkie pytania oraz zapoznają się z ciekawostkami dotyczącymi Uczelni.  Celem podjętej inicjatywy jest nie tylko przedstawienie oferty dydaktycznej Politechniki Rzeszowskiej, ale przede wszystkim ukazanie możliwości rozwoju w kołach naukowych i organizacjach studenckich, czy też w samorządzie studenckim.

Doświadczenia pokazują, że grupy w serwisie Facebook są dziś najbardziej popularnym i skutecznym narzędziem komunikacji społecznościowej z młodymi ludźmi. Zapewnia to sprawną komunikację bez wychodzenia z domu o każdej porze dnia. Niezwykle istotne są tu również wygoda w zadawaniu pytań i błyskawiczne, rzetelnie przygotowane odpowiedzi. Ważne jest, by na bieżąco  były wyjaśniane wszelkie wątpliwości kandydatów począwszy od oferty kierunków studiów poprzez pomoc materialną, aż po porady dotyczące życia studenckiego.

Tradycyjnie trwają przygotowania do akcji prowadzonej przez Samorząd Studencki „Pokój dla Żaka”, która wspiera studentów w poszukiwaniu zakwaterowania. Akcja jest realizowana przede wszystkim z myślą o studentach pierwszego roku, by ułatwić im odnalezienie się w nowym miejscu. W okresie wakacyjnym osoby wynajmujące pokoje lub mieszkania będą mogły nieodpłatnie umieścić swoje oferty w bazie przygotowanej przez Samorząd Studencki. Dostęp do bazy będzie darmowy również dla studentów i kandydatów na studia. Już teraz oferty można zgłaszać pod adresem mailowym biuro@ssprz.pl. Telefoniczna obsługa ofert rozpocznie się w lipcu.

Samorząd Studencki będzie również informował o możliwości i warunkach ubiegania się o zakwaterowanie w domach studenckich Politechniki Rzeszowskiej, które mieszczą się w kampusie Uczelni.

Link do grupy: