Podstrona: Hackathon zdominowany przez studentów z Koła Naukowego Informatyków „Kod” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Hackathon zdominowany przez studentów z Koła Naukowego Informatyków „Kod”

2022-10-06 , red.  Bartosz Trybus, fot. Beata Motyka
Zwycięska drużyna Studenckiego Koła Naukowego Informatyków „Kod”

Studenci informatyki z Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej zdobyli 1. i 3. miejsce podczas podkarpackiej edycji hackathonu NASA Space Apps Challenge, organizowanego przez Podkarpackie Centrum Innowacji. Wydarzenie odbyło się w pierwszy weekend października, a jego gospodarzem było Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej.

Podczas wydarzenia Politechnikę Rzeszowską reprezentowali prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp i dr hab. inż. Andrzej Majka, prof. PRz.

Zwycięskie drużyny

W zwycięskiej drużynie Studenckiego Koła Naukowego Informatyków „Kod” znalazło się czterech studentów Politechniki Rzeszowskiej: Oskar Tyniec, Arkadiusz Albiniak, Mateusz Fesz, Jakub Przystasz. Trzecie miejsce zajął zespół również ze Studenckiego Koła Naukowego Informatyków „Kod” o nazwie „500 INTERNATIONAL SPACE STATION” w składzie: Konrad Bochenek, Mateusz Herda, Mateusz Aliyev, Mariusz Dąbrowski.

W konkursie wzięło udział 17 drużyn z Podkarpacia. Każda z nich przez 28 godzin rozwiązywała jeden z 22 problemów. Zespół SKNI Kod” stanął przed wyzwaniem „Outfitting a Mars Habitat: A 3D Print Challenge”, w ramach którego opracowano nowatorskie narzędzie wielofunkcyjne oraz projekt modularnego koła łazika marsjańskiego. Efekty pracy można obejrzeć na stronie konkursu.

Drużyna „500 International Space Station” realizowała projekt w ramach tematu „Track the Space Station in 3D”. Owocem jej pracy jest aplikacja internetowa służąca do śledzenia pozycji międzynarodowej stacji kosmicznej. Aplikację można sprawdzić na stronie.

W ramach nagród specjalnych członkowie zwycięskich drużyn odbędą podróż do siedziby firmy SES w Luksemburgu.