Podstrona: Goście z Brazylii, Gruzji i Ukrainy na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Goście z Brazylii, Gruzji i Ukrainy na Politechnice Rzeszowskiej

2018-04-23
Goście z Brazylii, Gruzji i Ukrainy na Politechnice Rzeszowskiej

W ramach realizowanych przez Dział Współpracy Międzynarodowej projektów Erasmus Plus z krajami partnerskimi spoza Europy na Politechnice Rzeszowskiej od 16 do 20 kwietnia gościli wykładowcy z Brazylii, Gruzji oraz Ukrainy.

Reprezentanci Federal University of Ouro Preto w Brazylii,  prof. Alberto Fonseca i prof. Eneida Sant'Anna wygłosili wykłady na Wydziale Budownictwa Inżynierii Środowiska i Architektury, natomiast wykładowca z Ivane Javakhishvili Tbilisi State University w Gruzji - dr Eka Lekashvili przeprowadziła wykład na Wydziale Zarządzania. Profesor Narodowego Uniwersytetu Transportu w Kijowie dr Mykola Tsiuman wystąpił ze swoim gościnnym wykładem na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa.

Jak mówi Ewa Kaczan - Winiarska, kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej PRz podczas wizyty goście odbyli szereg rozmów i spotkań, m.in. z dziekanami i prodziekanami poszczególnych wydziałów, a także z prorektorem ds. współpracy międzynarodowej prof. dr. hab. Grzegorzem Ostaszem. - Wszystkie rozmowy były świetną okazją do omówienia perspektyw przyszłej współpracy, przede wszystkim naukowej między Uczelniami Partnerskimi a Politechniką. W następnych miesiącach planowana jest realizacja kolejnych etapów projektu, czyli dalsza wymiana nauczycieli akademickich i pracowników administracyjnych – dodaje E. Kaczan - Winiarska.

W trakcie pobytu w Rzeszowie zagraniczni goście mieli okazję zwiedzić Rzeszów i ciekawe miejsca regionu. Szczególną atrakcją była wizyta w Muzeum-Zamku w Łańcucie.