Podstrona: Delegacja z Aten / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Delegacja z Aten

2017-09-25
Delegacja z Aten

W ramach programu Erasmus+ od 19 do 22 września br. gościliśmy profesora George C. Vosniakosa z Narodowego Uniwersytetu Technicznego w Atenach (NTUA). W trakcie wizyty miało miejsce spotkanie z prorektorem ds. współpracy międzynarodowej prof. dr. hab. Grzegorzem Ostaszem.

Profesor G. C. Vosniakos wizytował laboratoria Katedry Technik Wytwarzania i Automatyzacji oraz Laboratorium Badań Materiałów dla Przemysłu Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej. 20 września br. w wyżej wymienionej katedrze  na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa odbyło się seminarium naukowe „Intelligent manufacturing”, w trakcie którego profesor G. C. Vosnikos przestawił perspektywy w zakresie rozwoju technik wytwarzania w kontekście tzw. Przemysłu 4.0. Ponadto przestawiona została krótka prezentacja macierzystego uniwersytetu gościa z NTUA.

Politechnika Rzeszowska od wielu lat współpracuje z Narodowym Uniwersytetem Technicznym w Atenach nie tylko w ramach programów Erasmus i Erasmus+ ale również w zakresie działalności naukowo-badawczej, czego wyrazem są wspólne publikacje o zasięgu międzynarodowym. Pobyt prof. G. C. Vosniakosa był kolejną okazją, po wizycie w zeszłym roku prof. Angelosa Markopoulosa, do umocnienia wspólnych działań oraz nakreślenia perspektyw dalszej współpracy w zakresie pozyskania wspólnego projektu o zasięgu europejskim.

Witold Habrat