Podstrona: [AUDIO] Prorektor ds. kształcenia gościem „W Centrum Politechniki Rzeszowskiej” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[AUDIO] Prorektor ds. kształcenia gościem „W Centrum Politechniki Rzeszowskiej”

2016-10-26 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Kultura
[AUDIO] Prorektor ds. kształcenia gościem „W Centrum Politechniki Rzeszowskiej”

To był debiut dr. hab. inż. Grzegorza Masłowskiego, prof. PRz w studiu Akademickiego Radia Centrum. Prorektor ds. kształcenia od lat słucha tej rozgłośni. W czwartek 13 października br. był gościem audycji „W Centrum Politechniki Rzeszowskiej”, gdzie udzielił obszernego wywiadu.

W Centrum Politechniki Rzeszowskiej to audycja nadawana w Akademickim Radiu Centrum Politechniki Rzeszowskiej. W ostatnim odcinku cyklu prorektor Masłowski wspominał m.in. początki swoich studiów na Politechnice Rzeszowskiej. „Moje losy były dosyć skomplikowane, ponieważ jak zacząłem studiować na uczelni, na Wydziale Elektrycznym […], zostałem również powołany do kadry Huberta Wagnera. To były czasy przygotowań do olimpiady w Los Angeles w 1984 roku. Trudno było pogodzić działalność w reprezentacji Polski ze studiowaniem na Politechnice, więc… Zrezygnowałem wtedy z gry w reprezentacji Polski” – opowiadał na antenie Radia Centrum. Prorektor mówił też m.in. o podniesieniu jakości kształcenia, podróżach, wyładowaniach atmosferycznych, unikatowym poligonie badawczym oraz o sporcie. Prof. Masłowski od lat jest bowiem pasjonatem aktywności fizycznej – gdy w 1984 roku podejmował studia na Politechnice Rzeszowskiej, był zawodnikiem CWKS Resovia Rzeszów. Prorektor zaraża swoim hobby kolejne pokolenia.

Zgodnie z założeniem programu, pytania gościowi audycji zadawali także słuchacze. Odpowiedzi na nie były dla prorektora okazją do wspomnień i anegdot o czasach studenckich. Całej audycji można posłuchać poniżej.

źródło:youtube.com/radiocentrum89fm

KH